OC

Każdy właściciel samochodu w Polsce ma obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej – w skrócie OC.

Ubezpieczenie to chroni posiadacza lub kierującego pojazdem przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca za posiadacza pojazdu odszkodowanie na rzecz poszkodowanego.

Dodatkowe zniżki za tzw. bezszkodową jazdę PRZECHODZĄ z innych towarzystw ubezpieczeniowych.

AC

Ubezpieczenie autocasco- w skrócie AC chroni posiadacza pojazdu przed stratami powstałymi w wyniku zniszczenia, uszkodzenia lub KRADZIEŻY  ubezpieczonego pojazdu albo jego wyposażenia. Także przed szkodami spowodowanymi przez samego właściciela pojazdu.

NNW

Ubezpieczenie  następstw nieszczęśliwych wypadków- w skrócie NNW zapewnia odszkodowanie w związku z trwałymi następstwami nieszczęśliwych wypadków. Świadczenie jest wypłacane w przypadku trwałego uszkodzenia ciała, utraty zdrowia lub śmierci kierowcy albo pasażerów pojazdu.

ASS

Ubezpieczenie Assistance- w skrócie ASS gwarantuje pomoc w przypadku kolizji, awarii, kradzieży pojazdu lub innych wypadków losowych, które mogą wydarzyć się podczas podróży. W razie kłopotów wystarczy telefon, aby przyjechała do Ciebie pomoc 24 godziny na dobę  w KRAJU I EUROPIE.

UBEZPIECZENIE AUTOSZYBY

Możesz również ubezpieczyć szyby samochodu. W razie stłuczenia lub uszkodzenia szyby, szkoda NIE SPOWODUJE UTRATY ZNIŻEK. Ubezpieczenie oferowane jest razem z OC lub AC i obejmuje WSZYSTKIE SZYBY W POJEŹDZIE.

OCHRONA UTRATY ZNIŻKI w OC lub w AC

Niektóre firmy oferują ubezpieczenie ochrony utraty zniżki. Dzięki temu ubezpieczeniu w razie szkody nie stracisz zniżki przy wznowieniu ubezpieczenia tego konkretnego pojazdu, którym spowodowaliśmy wypadek. Pamiętaj, że informacja o szkodzie zostanie zaraportowana do bazy UFG więc kolizja będzie miała wpływ na inne Twoje pojazdy – np na nowo zakupione. Ale jeśli nie zamierzasz zmieniać samochodu, ochrona utraty zniżki skutecznie chroni Twoje, często latami wypracowywane  zniżki w OC i w AC

Nasz doradca porówna dla Ciebie ceny oraz pomoże w wyborze najlepszej polisy.

Zadzwoń, napisz lub odwiedź nasze biuro